Inlägg av Klas den 27 augusti 2008

I lördags skulle vi egentligen gått till la Siesta, nattklubben på stranden, men arrangören drog sig ur och kvar satt vi ett gäng hemma hos mig.
Det blev en utdragen förfest istället och eftersom vi var rätt möra efter att ha legat på stranden hela dagen var det riktigt skönt att låta festen komma till oss istället för tvärtom.
Jag har satt ihop ett litet bildspel från kvällen. Jag tror att Johan och Max har tagit de flesta bilderna. Bildspelet finns på flickr »
2 kommentarer 
Kommentera
Liknande inlägg
En helg i oktober åkte jag till Göteborg för att gå på anställningsintervju hos Vehco.
Vehco, kort för Vehicle Communications, är ett litet företag vid Lilla Bommen i Göteborg. Deras grej är att bygga spännande funktioner med hjälp av kommunikation mellan lastbilar och deras respektive åkerier eller lastbilscentraler.
Vehcos system. Bild från...
Det är fredag och en härlig vecka på jobbet håller på att rundas av. Jag har ett perfekt litet projekt som jag kan leka med på dagarna och alla på kontoret blir nyfikna när jag visar upp vad jag har gjort hittills. I går skickade jag ut ett mail till...
Här har jag samlat en hel del hotell i Antibes som kan bokas direkt på nätet via Expedia eller hotels.com. Skriv gärna ett litet meddelande till mig om du testar något av dem och berätta vad du tyckte.
Tillbaka till Res hit....
Charlie!
Det var ju suveränt att du kunde byta skjorta utan att behöva släppa glaset! Dessutom tror jag att du hade mer i det till den svarta skjortan. – Inte brukar du spotta i glaset. Iallafall inte så mycket.
Hallå där Wilbur!
Nej nej, så här fungerar det:
Långärmad randig skjorta plus lite trolleri blir kort svart skjorta och mer vin!